Zlaté nedělní dopoledne

Zlaté nedělní slunce prozařuje váš byt a vy můžete v klidu a bez starostí odpočívat, i když celá vaše milovaná rodina je doma. Připomíná vám to pohádkový příběh nebo tohle zažíváte běžně?

Určitě jako každá máma toužíte mít občas chvilku jen pro sebe nebo mít čas pro svého partnera, kdo by nechtěl. Ale ne každý má moznost hlídaní svých ratolesti a na svůj čas zbývá pouze doba spaní dětí nebo když je hlídá jeden rodič, může mít druhý volno.

Takto to funguje u nás. Hlídací babičky jsou daleko a zatím jsme se po žádné au-pair neohlíželi. Momentální fungovaní nám vyhovuje. Večer se střídáme s přípravou a ukládaní dětí a druhý se může věnovat sportu mimo domov nebo jiné potřebné činnosti.

Dnešní dopoledne mé ale překvapilo. Už ráno začalo příjemně, děti se začaly budit až po sedmé hodině.  Všichni jsme si odpočnuli a navíc do krásného slunečního dne. Zářivé sluníčko nás už vítalo v kuchyni a tak jsme se pustili do příprav oblíbené nedělní snídaně.

Nadýchané lívance s tvarohem a ovocem pochoutka pro oči i chuťové buňky.

My dospělí jsme pak šli po svých povinnostech a děti si společně četly na pohovce knížku. Pak ji vyměnily za několik čísel čtyřlístku. Následovalo namalování na téma Čtyřlístku u svého stolečku. Vše bez asistence nás dospělých.

VŮBEC nás nepotřebovali, nehledali, ….

Tak jsme jim to nekazili a užívali si chvilku pro sebe.

Kreslení vystřídala chvilka sportu– házení i kopaní s míčem. Sport unavuje a tak si šly do postele odpočinout pod jednu perinu. Bylo to sice jen na 2 minuty dobrou noc, peřina až pod bradu a následné dobré rano s protažením celého těla.

Teď by to chtělo něco k snědku. Hledaní košíčku, výprava pro potraviny a já jen slyšela, že se připravuje hostina. Co bylo nevím, ale asi jim to nestačilo, protože po chvíli se dožadovaly jídla, že mají hlad. Tak jsme připravili ovocnou svačinku – hroznové víno pro posilnění malých hrdinů.

Zůstaly v kuchyni, začaly se zajímat, co vařím. Vypadalo to, že inspirace už jim došla.A tak jsme šli společně využít vánoční čokoládove StClaus figurky a společně upekli muffinové bábovky s čokoládou.

A co upekl nedělní den do zlata Vám?

 

 

Co ty na to?

comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *