Zdravotní STOPka

Měla jsem krásně vyšlápnuto na nový týden. Plno plánů i naplánovaný čas, jak je realizovat. Plnou hlavu nápadů, plný papír poznámek a večerní náladu na cestu přes sedmero hor.

.

Ráno mě však přivítalo bolestivým zánětem krku, polknout znamenalo ukrutnou bolest. A když jsem vstávala z postele, bolelo mě na těle vše včetně kosti. Trošku přeháním, ale opravdu svalová bolest a utrpení při obyčejném polykání jen vody, byla paralyzující. Navíc ne úplně dlouhý spánek (střevní viróza dítěte) mě stůj co stůj přinutily přehodnotit můj plán z „Co vše chci stihnout“ se změnil na „Jak to přežiju“. Nezbývalo než použít nouzový plán. Jak zvládnout péči o děti a domácnost a navíc si co nejvíce odpočinout i během dne?
Ranní úprk do školky jsem ještě zvládla pešky za ruku s batoletem a předškolákem. Dopolední program se smrsknul na péči o nemocné batole, čtení knížek na pohovce a rychlou přípravu jednoduchého oběda. Na polední a odpolední výpravy ven jsem už vyrazila vyzbrojená kočárkem, i když většinou už ho nepotřebuju.

Po poledni jsem byla už tak vyčerpaná, že jsem uvítala spásný odpolední osvěžující krátký spánek.
Odpoledne po návratu ze školky (opět s kočárkem) tentokrát svoluji puštění animovaného seriálu (což opravdu dělám vyjímečně), kdy můžu chvilku odpočívat. Rychlá příprava večere a s příchodem druhého rodiče předávám štafetu s péčí o děti šťastná, že se můžu uklidit do postele.

Co mi přinese zítřek nevím, ale budu se snažit myslet víc na sebe, nepřepínat se jen kvůli pocitu, že musím vše stihnout. To přece není to nejdůležitější. Pro příště budu plánovat také odpočinek i když se zrovna cítím skvěle. Ano, mám spoustu plánů, ale také vím, co mi nedovolí nemocné tělo. Chci být předně zdravá, abych mohla dĕlat co mě baví a hlavně se radovat ze zdravých a zvídavých dětí, které mají neuvěřitelné nápady na zábavu.

Zkuste chvíli doma sledovat, čím se baví a co vymýšlejí a určitě vám zvednou náladu nebo vykouzlí úsměv i když vám není zrovna do smíchu. Přidejte se k nim a uvidíte, co krásného vznikne.

Moji mistři převleků si nedávno vyráběli Mickey uši:” Mami ty Mykyví uši (uši jako MickeyMouse)!”. Našla jsem jim čtvrtku, poradila kelímky na obkreslení kruhových tvarů uší, poskytla gumičku. Stříhání, lepení a krásné barvení už zvládli sami. Byli spokojení a moc se jim jejich “Mykyví” uši líbily. Když jsem se k nim připojila, vznikly společnou tvorbou masky, kterými vítali příchozí s úsměvem a jiskřičkami v očích.

 

 

 

Co ty na to?

comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *